Fiber Optic Patch Cords 36Cores SC-SC Pre-terminated Breakout Patchcord for Telecom Data Center
Szczegóły Produktu:
| Miejsce pochodzenia: | Chiny |
| Nazwa handlowa: | OEM |
| Orzecznictwo: | ISO, CE RoHS |
| Numer modelu: | TK-PrePC-SC-SC-36F |
Zapłata:
| Minimalne zamówienie: | 1 |
|---|---|
| Cena: | USD20-60/pc |
| Szczegóły pakowania: | Drewniany krążek wału |
| Czas dostawy: | 5-8 dni roboczych |
| Zasady płatności: | T/T, Western Union |
| Możliwość Supply: | 50000 sztuk miesięcznie |
|
Szczegóły informacji |
|||
| Typ włókna: | SM/mm | Personalizacja: | Tak |
|---|---|---|---|
| Podkreślić: | 36-core fiber optic patch cord,SC-SC pre-terminated patchcord,telecom data center fiber cable |
||
opis produktu
36-Core SC-SC Pre-terminated Fiber Optic Breakout Patch Cords
TAKFLY provides high-quality pre-terminated cables for indoor and outdoor applications, with breakout configurations ranging from 8 to 144 cores. Available connector types include MPO, SC, LC, ST, FC, and MU, with various breakout types including bare fiber, 0.9mm, 1.2mm, 2.0mm, and 3.0mm diameters.
All pre-terminated cable products are custom-made to meet specific customer requirements. We accommodate diverse specifications including connector type, breakout type, breakout length/tolerance, and cable structure.
Selected High Quality Ferrule
Pre-terminated fiber optic breakout patch cords feature high quality ceramic ferrules, professional polishing technology, and precise optical endface matching to achieve stable transmission and efficient connections.
Rigorous Quality Assurance
TAKFLY pre-terminated fiber optic breakout patch cords undergo 100% testing to ensure compliance with industry standards and meet user requirements.
Applications
Pre-terminated fiber optic breakout patch cords support diverse applications including:
- CATV systems
- LANs and WANs
- Telecommunication networks
- Data centers
- Data processing networks
- Test equipment
Technical Specifications
| Parameter | Specifications |
|---|---|
| End Face Type | UPC and APC |
| Fiber Type | SM (G652, G655, G657); MM (OM1-OM5) |
| Insertion Loss | ≤0.3dB |
| Return Loss | UPC SM≥50dB, APC SM≥60dB, UPC MM≥35dB |
| Repeatability | ≤0.1 |
| Durability | ≤0.2dB |
| Interchangeability | ≤0.2dB |
| Tensile Strength | ≤10N |
| Operating Temperature | -20℃ to 70℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to 80℃ |
| Outer Sheath Material | PVC, LSZH, PU |
| Bending Radius (Static/Dynamic) | 10D/20D |
| Length | Customized |
Oceny i recenzje
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie










Ogólna ocena
Przegląd ocen
Poniżej znajduje się rozkład wszystkich ocenWszystkie recenzje